| Panteraa a întrebat:

Astazi cand am copiat o imagine mi s-a pus umbra la pictograme si nu o ma pot scoate. Imaginea am sters-o cu totul dar mi-a ramas umbra. Cand am intrat in my computer-proprietati si am debifat casutele alea in care scria ca am umbra la pictograme am dat restart si tot asa imi apare si pe langa asta nu mai pot pune nici imagine pe desktop, am tot ecranu gri.Cand vreau sa pun merge da cand dau ok sau se aplica nu mi-o arata.Va rog ajutati-ma. Cum pot sa fac astea sa mearga? Dau funda+vot.

PS:Am windows XP

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start-Click dreapta pe My Computer-Properties-Advanced-La Performance se alege Settings-La Visual Effects asigura-te ca e bifata optiunea "Use drop shadows for icon labels on the Desktop"
Bafta!

| Panteraa explică (pentru neluL):

Am incercat asta de mii de ori da nu imi merge sad

| neluL a răspuns (pentru Panteraa):

Poti sa faci un print screen la desktop sa vad si eu?