| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU cardurile de memorie microsd hc sunt la fel ca, cardurile micro sd? Care este diferenta?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Sunt la fel doar ca HC vine de la High Capacity, in general orice card microSD peste 4GB se cheama si HC.thumbs up

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diferenta este de tehnologie de de constructie fiind de la 4 Gb in sus si avand viteza de transfer mai mare. Nu toate cardurile micro sd hc(High capacity)sunt recunoscute de dispozitivele care recunosc cele micro sd. Trebuie vazut ce scrie in caracteristicile dispozitivului in care le folosesti.

| LTAA a răspuns:

SD: 2, 4 GB,
SDHC: 8. 16, 32 GB,
SDXC: 64, 128 GB.

| Crouky a răspuns:

Eu zic ca sunt la fel si eu folosesc card microsd hc de 8 Gb la telefonul meu. Funda?