| myh4ytz42012 a întrebat:

Care sunt pasii folositi la instalarea netului?

Răspuns Câştigător
| tricky22 a răspuns:

Salut..eu am net de la romtelecom cu modem si il bag prin usb..conectez cablul usb la modem apoi la calculator..imi apare un Wizard stii din ala de dai next next finish, si la final bag cd-ul cu setarile si mai dau u"ok" si gata happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce anume dispozitiv? Ca nu am de unde sa stiu la ce vrei tu sa instalezi net.

| bDaniel a răspuns:

La ce dispozitiv? big grin

| J3lueRaid3N a răspuns:

Daca vrei sa ''instalezi'' netul in pentru windows xp calculator trebuie urmati pasii urmatori:
1.Te duci in control panel dai la network connections ica o data la network connections
2.La mijloc in stanga scrie:''Create a new connection''Dai acolo.
3.Iti apare o fereastra la care trebuie sa dai next.
4.Bifezi primul cerculet dupa dai next
5.Bifezi al doilea cerculet dupa iar next
6.Bifezi al doilea cerculet iar next si iti va aparea ISP name..acolo scrii ce vrei tu.
7. Dupa o sa iti apara niste casute care trebuie completate cu datele de la internet username, parola si din nou parola dai connect si gata! Funda:X?