| theallamericanrejects a întrebat:

Pot downloada android si sa-l instazez pe orice telefon?
Vreau sa spun,daca android este un sistem de operare,ca si windows-ul(care poate fi downloadat si instalat), android-ul nu e cam la fel? Funda si multumesc!

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

Nu. Sistemele Android ruleaza doar pe dispozitive compatibile. Diferenta (si practic ceea cel face incompatibil cu alte telefoane) este ca fiecare sistem de operare are caracteristici aparte ce functioneaza in tandem cu caracteristicile modelului de telefon pe care ruleaza. Practic ele sunt concepute sa lucreze impreuna.

| theallamericanrejects explică (pentru R0MW4LD):

Multumesc! Pare ca te pricepi, asa ca as dori sa te mai intreb ceva...
Eu am Samsung star 2 si nu prea imi place din cauza ca:
-nu este compatibil cu android;
-are ecranul mic;
-este conceput pentru chat, iar eu as vrea unul conceput pentru jocuri;
In concluzie, as dori sa-l vand si sa-mi cumpar galaxy ace.Este o idee buna?

| R0MW4LD a răspuns (pentru theallamericanrejects):

Http://www.phonearena.com/....../5112,5145
Fa o compratie. Apoi vezi care dintre caracteristici iti sunt mai folositoare. Mult succes!

| theallamericanrejects explică (pentru R0MW4LD):

Multumesc mult!

| theallamericanrejects explică (pentru R0MW4LD):

Site-ul a fost foarte util.Te mai deranjez cu un singur lucru...As vrea sa stiu pretul mediu al galaxy ace si daca este compatilbil cu jocurile JAVA.

| R0MW4LD a răspuns (pentru theallamericanrejects):

Este compatibil cu Java prin emulatorul Java MIDP iar pretul, in functie de furnizor si varianta, variaza intre 608 si 749 lei. Mult succes!

| theallamericanrejects explică (pentru R0MW4LD):

Multumesc mult! Daca doresti, imi poti da contul tau de yahoo?
Al meu este paul99voicu@yahoo.com

8 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

Se poate instala numai pe telefoane care suporta android

| baero a răspuns:

Nu face prostia asta.in primul rand daca telefonul tau nu are android inseamna ca nu este compatibil, si in al doilea rand chiar daca este compatibil nu cred ca ai rami suficienti si procesor asa de mare sa iti duca androidul.