| Reneskon a întrebat:

Hei TPU, cine se pricepe la calculatoare? M-am decis sa imi cumpar un PC in vara si vreau sa fie de gaming. Ma uitam la asta: http://www.pcgarage.ro/......-3x-wi-fi/ Cineva mi-a spus ca daca il cumpar pe piese tot la suma de 40 - 41 de milioane va fi mult mai bun. Rog pe cine se pricepe sa imi dea un link pe pc garage cu toate piesele care sa alcatuiasca un calculator mai bun ca asta si sa poata sa si filmeze jocuri bine. Multumesc anticipat, eu nu ma pricep la PC-uri deocamdata.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pina in vara se vor schimba FOARTE multe. In special ofertele si promotiile la zi. Mai discutam atunci. Uite ca idee sistem facut pentru cineva cam in bugetul tau - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1099037/ (pe AMD) sau http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/982562/ (Intel).

| Reneskon explică (pentru KodrutZ):

Eu vreau un sistem asemanator cu acela, dar am crezut ca daca il iau pe piese tot in banii aia poate o sa fie un pic mai bun...

| KodrutZ a răspuns (pentru Reneskon):

Ambele sint peste ala. Al doilea e CU MULT peste. Primul are procesorul o idee mai slab, insa pluseaza la placa video si per total in 99% din jocuri o sa se comporte mai bine. Tu ce intelegi prin "sistem asemanator cu acela"?

| Reneskon explică (pentru KodrutZ):

Nu prea ma pricep, tot ce vreau este sa arate bine adica sa aiba o carcasa de la zalman ca alea sunt ok, sa fie bun la gaming si sa poti filma bine cu el, cum nu ma pricep pun intrebari tampite scuze...

| KodrutZ a răspuns (pentru Reneskon):

Lol, sint zeci de carcase ok, intrebarea e daca vrei sa renunti la ceva cu adevarat important gen SSD sau placa de sunet dedicata (daca vrei sa inregistrezi voice over pentru YT, e musai, si nu numai in cazul asta) pentru o carcasa mai rasarita. Chestia e ca sint carcase ok si la maxim 120 RON, dar poti sa arunci si 500 RON pe o tabla fara sa primesti mare lucru in plus (de exemplu am dat vreo 400 RON pe un Corsair Obsidian 350D si aproape ca mi-a parut rau dupa aia...).

| KenzorVlad a răspuns:

Mai bine intre pe forum, si faci o cerere de sistem facut pe bucati, mai bine decat sistem gata facut.