| qwerty101010 a întrebat:

Hei TPU cine se pricepe la calculatore windows-uri si tot ce tine de astea si ma poate ajuta si pe mine. Ofer fundita. Multumesca nticipat :*

11 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Hey,
Trebuia sa scrii ce nelamuriri/probleme ai cu PC-ul si te ajuta cine stia.
Asteptam un raspuns mai detaliat si te vom ajuta.

| qwerty101010 explică (pentru Slavian):

Off pai faza e ca vreau windows 8 dar nu il gasesc pe nicaieri as vrea daca stie careva sa imi gasesca windowsu cam asta :p

| Slavian a răspuns (pentru qwerty101010):

Ti-am dat un mesaj in privat.

| monstrulet a răspuns (pentru qwerty101010):

Windows 8 nu e inca gata. O sa ai numai probleme daca il instalezi acum(si o sa trebuiasca oricum reinstalat cand o sa apara intreg)

| qwerty101010 explică (pentru monstrulet):

Din cate stiu eu a aparut versiunea finala...

| qwerty101010 explică (pentru Slavian):

Slavian,ti-am raspuns la mesaj.

| monstrulet a răspuns (pentru qwerty101010):

Daca te uiti mai bine o sa vezi ca versiunea "finala" e de fapt "release preview".
http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows-8/release-preview
http://ro.wikipedia.org/wiki/Windows_8
"Microsoft a anunțat că noul său sistem de operare Windows 8 va fi lansat spre sfârșitul lunii octombrie 2012, pentru a avea timp să-l adapteze la o varietate cât mai mare de sisteme mobile și gadgeturi..."
A fost o versiune RTM(care se crede a fi finala) scursa pe internet, dar eu n-as instala ceva neoficial.

| anonim_4396 a răspuns (pentru monstrulet):

Vorbesti aiureli. Si de la cineva ca tine chiar nu ma asteptam. RTM e finalul. Si editia Enterprise (triala 90 zile) e deja disponibila pentru download chiar de pe site-ul Microsoft. Eu il am deja si pe MSDNAA. L-am si instalat. Il utilizez chiar acum. Ca disponibilitatea generala in rafturile din magazine va fi la sfarsitul lunii octombrie e altceva! Windows 8 a fost finalizat la inceputul lunii august!

| monstrulet a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare fanboi arogant mai esti. Cum adica cineva ca mine?
Am zis eu ca RTM nu e finalul? Mai documenteaza-te ce e cu versiunile de pe internet.
Care crezi ca e motivul pentru care il lanseaza pentru publicul larg abia dupa aproape o luna dupa ce a fost dat producatorilor? Oare nu ca sa scrie software 100% functional si compatibil pentru el? Ti se pare ca il suporta multi in mod oficial? Macar stii ce inseamna RTM si care e rostul lui?
Nu cred ca e motiv de lauda faptul ca a fost lansat pe MSDNAA atat de devreme, se stie ca softu moca vine cu un pret. Ai facut pe cobaiul pentru ei. Daca iti place sa vezi si sa depanezi des erori si buguri, atunci bravo, dar altii au si chestii de facut pe pc.
Ca esti tu hipster si il ai deja si ti se pare ca merge bine, e alta problema. Dar pana o sa fie la fel de gata ca windows 7 o sa mai dureze.
Cu ce naiba ai citit raspunsul meu de ai inteles pe invers tot? Sau ti se pare ca toti au cont de MSDN si MSDNAA si nu stiu ei sa-l foloseasca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru monstrulet):

Si acum aberezi in ultimul hal. Te stiam un user cu ceva in cap in domeniul IT pe site-ul asta de habarnisti. De-aia zic. Acum imi spui ca am inteles ceva pe dos, dar am comentat fix la ce ai scris.

| qwerty101010 explică (pentru anonim_4396):

Aero,lasa-mi intr-un mesaj di tau de mess si vorbim acolo despre tot legat de w8 etc ect :d