| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot la un Samsung Galaxy j5 sa i-l folosesc ca telecomanda la un televizor LG!
Stiu ca telefon nu are senzor dar poate exista i aplicație ca sa meargă!
Va rog ajutați-mă!

6 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Acest telefon nu are inflarosuu. deci va merge doar la televizoarele smart tv. si se va conecta la wi-fi ca o telecomanda. descarcand o aplicatie dupa PLAY.

| Rommeo a răspuns (pentru octav005):

Exact cum a spus si octav, acest telefon nu o sa ti mearga pentru ca nu are senzor de infrarosu, deci o sa ti mearga doar pe tv-urile smart cu o aplicatie adegvata.

| Live4Ride a răspuns:

Nu trebuie sa aiba senzor televizorul. Mergi in magazin Play si cauta telecomanda si prima care o gaseste este foarte buna. eu pe aia o folosesc si se numeste Peel Smart Remote Tv Guide si este un buton negru in patrat galben. apoi selectezi ce tv ai si ar trebui sa mearga! Succes

| cs113 a răspuns:

Nu trebuie ca televizorul sa aiba senzor cauta de google play telecomanda incearca aplicatiile si vezi care e mai buna

| Alexandra2Elena a răspuns:

Eu am un Samsung galaxy j5 2016 si am cautat si eu o telecomanda pe Magazin Play pentru televizorul EUROCOLOR si am gasit da nu merge

| xerxes1 a răspuns (pentru Alexandra2Elena):

Unele telefoane au si senzor cu infrarosu ca sa simuleze o telecomanda tv.Pentru televizoare vechi ca al tau ai nevoie de asa ceva.
Pentru televizoarele smart trebuie doar aplicatia si orice smartphone care se poate conecta wireless la aceeasi retea cu cea a televizorului.