| DanGeorgel2001 a întrebat:

Cum sa fac ca sa am limba la tastatura ENGLEZA, cand pornesc calculatorul sa nu o tot schimb din romana in engleza?

1 răspuns:
| AntoineNecsulescu a răspuns:

Buna! Pai, intri in "Panoul de control" sau "Control Panel" pe engleza. Apoi te uiti dupa "Regiune si limba" pe romana sau" Region and language" pe engleza.
Apoi intri in sectiunea "Tastaturi si limbi" sau "Keyboard and languages" si din sectiunea "General" ai limbile tastaturii. Lasi doar engleza si elimini romana, e acolo un buton cu "Remove"