| Anonimceshtiitu a întrebat:

Cuptorul meu cu microunde a patit ceva: mi-am încălzit popcorn (de ala pentru microunde) si cand s-a terminat procesul s-a spart platoul (suportul rotativ de sticla). Toate setarile erau puse bine, cum scria pe plic. Am incercat sa pun o farfurie (de portelan) sa vad daca se intampla la fel (de data asta am pus doar la 450 w) si s-a spart. Am cautat un platou la fel, de acelasi tip ca celalat, numai ca mi-e frica sa nu dau banii pe degeaba si sa se sparga. Ce as putea face? Tin sa menționez că s-au mai crapat doua farfurii, ambele de portelan inainte (doar crăpături minore). App: cuptorul era aproape nou, 4-5 luni de cand l-am cumparat, e de la Samsung.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ia cuptorul si farfuria sparta si du-l inapoi in garantie!
Este nepermis sa se sparga farfuria de sticla de la niste popcorn!