| zuzyzuly a întrebat:

Hei TPU, daca am spart coltul tabletei (nu mai merge touch-ul in coltul cu pricina), o pot repara pe garantie? voi ati mai facut asta? va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,nu iti repara tableta pe baza garantiei, tu ai stricat-o, nu e problema de fabricatie. Ba din contra, daca-si dau seama ca a fost scapata pe jos, iti anuleaza garantia.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de toate citește condițiile în care îți este oferită garanția la telefon!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Din pacate nu cred ca asta mai face parte din garantie.

| hp8510p a răspuns:

Iti anuleaza garantia daca te duci cu ea la reparat pe baza garantiei pentru ca tableta a suferit socuri mecanice

| KateMiddleton a răspuns:

Vezi ca tu ai scapat-o si e defet tehnic.Dar unchiul meu si-a stricat-o pe-a lui saptamana trecuta si au reparat-o fara nici o problema cei de acolo.
Depinde de ce va stabili consultantul.
Funda?

| Alexxandruxx a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar eu de exemplu daca imi scapa telefonul pe jos si il sparg, ma duc la service si il repar cu garantia.