| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpuuu
Mi-am spart telefonul la tara, l-am scapat pe pietre, iar acum nu mai merge touch-ul, daca am garantie mi-l repara?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune!

| Intruder19 a răspuns:

Orice defect aparut din cauza utilizatorului gen scapat pe jos, varsat apa pe el etc. nu este acoperit de garantie iar asta duce la pierderea garantiei.

| Mwha a răspuns:

Dupa pararea ta, crezi ca ti-l r repara? Nu, logic. Daca il zgârii /spargi sau mai stiu eu ce e doar problema si vina ta, nu q lor. O zi buna!

| AlissBrie a răspuns:

Nu o sa ti-l repare deoarece garantia se aplica doar atunci cand telefonul respectiv are o defectiune din fabrica, deci practic de la el este cauza stricarii.La orice dispozitiv daca strici nu se aplica garantia, ci doar sa dai bani sa ti-l repare.

| MaZGaLiCiYi a răspuns:

Da,fii sigur că ți-l repară, de fapt o să îți dea două în schimbul celui spart, eu zic să te duci cu garanția de unde l-ai cumpărat că altfel ai de pierdut!

| Ionnella1994 a răspuns:

Nu, așa am pățit și eu, dar dacă telefonul trebuie sa fie desfăcut sa zic așa, nu se mai ia în considerare faptul ca ai garanție.

| Tanase_Ioana_1997 a răspuns:

Da adică ți-l schimba cu unul exact la fel dar trebuie sa vezi daca ți-a expirat garanția daca da atunci nu-l poti folosi