| Sldushsh a întrebat:

Hei TPU! Dacă cineva îmi schimbă si parola si adresa de email de la contul de Instagram după ce îmi sparge contul mai pot schimba parola folosind adresa de email?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca poti dovedii Administratie instagramului ca acela este contul tau, cu acte legale evident, atunci ti-l poti recupera suor si rapid.

Multi pun nume false si data data de nastere falsa in asemenea conturi ei si cand este vorba sa dovedeasca ca acela este contul lor, nu mai pot, fiindca numele si datele din Instagram sau FB nu corespund cu cele din buletin sau pasaport, sau orice act de identitate personala, neavand cum s adovedeasca ca ei sunt aceia care au creat contul si le apartine.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu. De aceea este bine să ai mereu activată autentificarea în doi pași, pentru a evita astfel de incidente. De asemenea, nu este bine nici să oferi contul tău nimănui, oricât de încredere ai presupune că e.

| Konstantinos99 a răspuns:

Contacteaza serviciu de contact cu Instagram si te vor ajuta ei. Se poate din ce stiu dar te vor intreba detalii amanuntite pentru a determina ca tu esti proprietarul contului.