| KillerXP a întrebat:

Hei TPU.
De vreo 2 zile calculatorul meu cred ca a luat-o razna.
Intr-o seara,eram linistit pe FaceBook,cand imi apare ecranul albastru cu mai multe texte scrise cu alb. Unul din ele pe la sfarsit era "Collegcing crash dump" sau ceva de genul.
Dupa ce apare asta imediat se restarteaza PC,si nu pot apuca sa vad ce scrie.
Ca sa-mi mearga din nou,trebuie sa-l inchid si sa-l deschid din buton.
Problema a aparut din senin, insa nu stiu motivul. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da cum nu... Atâta știe Românu.Nu merge ceva reinstalăm Windows-ul.
Prost din start
cheia e în acel cod ce apare în blue scree.
descarcă și instalează aplicația asta:
http://www.softpedia.com/......View.shtml
Apoi postează aici sau în provat ce ți-o dat și te voi ajuta.Succes

| darrio2007 a răspuns:

Va trebui reinstalat windows-ul.

| ihavenoidealel a răspuns:

Probabil e un virus. cred ca ai nevoie sa iti reinstalezi windows-ul. daca nu te pricepi tu, poti sa chemi un specialist. pretul nu este chiar asa de mult, depinde.50 lei, bafta!

| YouLossed a răspuns:

Instaleaza iar windowsu.Si o sa mearga.

| CosminAlex1999 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul