| Leslie a întrebat:

Hei TPU.
Deci dacă eu postez ceva pe Facebook si folosesc opțiunea "prieteni cu exceptia ", postarea se poate distribui de către persoanele care nu sunt în lista "prieteni cu exceptia "? Cu alte cuvinte, se pot distribui și să apara ca si cum ar fi publice pentru prieteni și prietenii prietenilor?
Mi s-a cerut să fie postarea shareuibila, nu mă deranjează să citească niște necunoscuți, însă nu vreau sa vada postarea anumite persoane din lista de prieteni...

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Apare continut doar prietenilor din lista, mai putin celor pe care ii selectezi. Nu Apare nimic celor care nu ii ai in lista, indiferent ai cui prieteni sunt. Doar ce ai in lista, mai putin exceptiile selectate de tine

1 răspuns:
| AlexandruTudor1888 a răspuns:

Deci, fii atent! In momentul in care postezi poza pentru prieteni cu excepția x,y, z, tot cercul tau de prieteni vor vedea postarea mai puțin x, y, z care nu vor putea vedea postarea nici daca au link-ul catre poza respectiva(cel puțin de pe contul lor de Facebook) dar o dată ce cineva din cercul tău de prieteni va da share la poza aceasta va fi văzută de audiența lui, adică dacă el vrea să o arate la toată lumea inclusiv x, y, z aceștia vor putea vedea poza fără nici o problemă, sper ca team putut ajuta, baftă in continuare!