| mikynelu a întrebat:

.am o problema:cum fac liste de prieteni pe FB, adica atunci cand postez ceva sa selectez o lista si doar prietenii din acea lista sa vada postarea?

Răspuns Câştigător
| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Buna. Deci... sa presupunem ca nu vrei ca Popeasca si alte 15 persoane sa vada o postare de-a ta. Cum procedezi? Intri pe profilul lui Popeasca si dai click unde scrie Prieteni. Selectezi Cunostinte. Apoi postezi ce poza vrei,iar inainte de a o publica, unde scrie Public, selecteaza Prieteni, cu exceptia cunostintelor. Astfel, Popeasca nu va vedea postarea ta. Daca nu ai inteles, spune-mi si iti voi lasa Facebook-ul meu pentru ati trimite screen-uri.

| mikynelu explică (pentru KwonJiyongParkJimin):

Mersi mult...dar unde scrie Public...selectez Personalizat si acolo apar listele cu cei carora vreau sa le postez

| KwonJiyongParkJimin a răspuns (pentru mikynelu):

Poti face si asta, dar daca ai 1000 de prieteni si vrei sa nu vada o postare doar 200 dintre ei, pana ii scrii pe cei care nu vrei sa vada postarea, dureaza. Acum faci cum doresti. Mersi pentru fundita. :3