| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un laptop Asus x53 gaming si mi-am luat azi pe el minecraft de pe site-ul minecraft.net dar cand intru pe el imi da o imagine neagră si nu se intampla nimic.
O fi din cauza siteului?
Dacă da dati-mi voi un site de unde pot sa imi iau minecraft cu toate versiunile si sa cuprindă si versiunea asta ultima.
Va rog ajutati-ma!

13 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Nu e din cauza siteului. Pot sa confirm ca la mine merge. Vezi daca e browserul sau daca ai driverele

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori driverele nu-s in regula, ori n-ai instalat Adobe Flash Player. Ce fel de Windows ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Nu cred ca am Adobe flash player.
Am windows 10.
Eu am mai luat minecraft de pe site-ul tlaunchet dar l-am sters ca nu am putu lua cont premium.
Si am vazut ca pe minecraft.net merge.
Te rog mult ajuta-ma.
Efectiv cand intru pe el imi apare o imagine albă cam 5 secunde si dupa aia neagră și ramane asa.
Ajuta ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si cum adică driverele.
Ce trebuie sa fac ca sa meargă driverele astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoctorWh0):

Cum adică drivere?
Si ce ar putea avea browser?
Si ce sa fac cu driverele ca cred ca nu le am.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minecraft NU are treaba cu flash player.
Tu ai nevoie de Java instalat.
Iti merge cel inclus din Windows 10? (Minecraft Windows 10 Edition)
Driverele placii video de obicei vin pe un CD, ai instalat tot ce e pe acel CD?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am java instalat.
L-am instalat de pe internet java.
Păi de unde sa iau minecraft windows 10 edition.
Ca eu vreau sa iau fără bani.
Eu am luat laptopul si nu mi-a dat niciun cd.
Era gata facut tot pe el
Cum pot sa verific sa vad daca are driverele?
Si daca nu le are cum le iau?
Si mentionez ca prima oară am luat minecraftul de pe tlauncher si a mers dar l-am sters pentru ca am vazut ca nu merge cont premium pe el si m-am uitat pe net si am vazut ca pe minecraft.net merge cont premium.
Ajuta-ma te rog.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Instaleaza Adobe Flash player si apoi instaleaza acest program si vezi ce drivere ai lipsa: http://bit.ly/2Hfur0r Ia de pe serverul 1.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ce legătură are Adobe flash player?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si daca descarc ce mi ai dat tu imi arata ce drivere am lipsa si pe alea trebuie sa le iau sau mi le baga el singur?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Adobe Flash este o aplicație utilizată pentru dezvoltarea de tip Flash disponibile în cadrul unor pagini web. Prin intermediul obiectelor flash, se poate crește dinamismul unei pagini precum și facilitarea interacțiunii cu utilizatorul.
Driverele? Da. Le baga la cererea ta. Acest programel le cauta pe cele lipsa si-ti spune dar nu face instalarea automat numai cand ii dai tu comanda. are avantajul ca-ti instaleaza si driverul de net chiar daca n-ai internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Minecraft este facut in JAVA!
Citeste inainte sa deschizi gura: https://en.wikipedia.org/wiki/Minecraft

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

"Citeste inainte sa deschizi gura" dovedeste lipsa de educatia (cei sapte ani de acasa), lipsa de bun-simt si lipsa de cultura. Nu asa ii raspunzi cuiva care nu te-a intrebat nimic si unei persoane straine. Poti sa o faci si vorbind frumos. Dar voi generatiile astea tinere nu stiti decat sa jigniti. Invatati cultura dialogului si nu vor mai fi atea probleme. Intr-o zi (pentru rautatea si proasta educatie) ai sa ti-o iei de la careva. Eu i-am dat celui de mai sus o cale. Poate ca nu-i cea buna dar nu ti-am dat in cap tie. Aia nu inseamna ca ca trebuie sa te comporti tu ca cineva din staul.