| Magda1111111 a întrebat:

Hei, TPU! Ieri mi-am refacut windows-ul si am incercat sa instalez Adobe Flash Player, dar nu-mi da voie pentru ca am procesorul de 1.66 iar pentru versiunea noua (18) imi trebuie de 2.33. Am incercat sa instalez o versiune mai veche (9), dar tot nu ma lasa sa intru la jocuri si sa vad videoclipuri pe youtube pentru ca trebuie sa dau update. Ce pot sa fac, in afara de a-mi cumpara un alt procesor?

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Olele, de unde prostia asta cu procesorul? Nu are nicio treaba cu procesorul! In plus de asta, Youtube nici nu mai foloseste flash player!

http://www.epasystems.ro/youtube-a-schimbat-flash-player-cu-html5/

| Magda1111111 explică (pentru K0sti):

Dar la sistem requirements spune,, 2.33 Ghz".
Daca youtube nu mai foloseste flash player, atunci mie de ce mi-l cere ca sa pot vedea videoclipurile?

| K0sti a răspuns (pentru Magda1111111):

Ce browser folosesti? Daca folosesti IE, e logic! Ai sp3 la windows?

| Dy_Ma_1990 a răspuns (pentru K0sti):

Folosesc Mozilla. Nu am sp3.

| K0sti a răspuns (pentru Dy_Ma_1990):

Pai de ce nu ai sp3? Ma mir ca nu ai instalat windows 98!

| AlexAlex23 a răspuns:

Asigura-te ca ai toate driverele instalate in calculator.

| Teodoralexandru a răspuns:

Nu-i din cauza procesorului fiindca eu il am procesorul de 1.60 si imi ruleaza perfect flash player 18. Apropo ce fel de windows ai instalat?

| Magda1111111 explică (pentru Teodoralexandru):

XP Professional.

| dannyel86 a răspuns (pentru Magda1111111):

Incearca sa instalezi o versiune Xp mai buna, cum ar fi Service Pack 3 (XP SP3). Nu procesorul sta la baza problemelor tale. Chiar daca ai un sistem slabut, e capabil sa ruleze un Xp SP3 si nu va mai crea mari probleme, astfel incat sa nu poti deschide jocuri sau sa folosesti youtube si alte site-uri multimedia.

| Dy_Ma_1990 a răspuns (pentru dannyel86):

Imi poti da un link? Sau macar un site de unde il pot descarca. (Asta e alt cont)

| dannyel86 a răspuns (pentru Dy_Ma_1990):

Microsoft ofera un update oficial SP3. Prin acest program, din Professional Windows devine Service Pack 3.
E o imagine de cd, deci trebuie inscriptionata pe disc sau montata in Daemon Tools, pentru a rula corespunzator.
Linkul il vei primi pe privat.