| notsurewhoiam a întrebat:

Imi tot apare mesajul asta de 10 ori pe zi cand navighez pe net am mozila apropobig grin : A script on this page may be busy, or it may have stopped responding. You can stop the script now, or you can continue to see if the script will complete.
Mi se blocheaza calculatorul si apare acest mesaj si daca dau continue mi se deblocheaza greu si dupa putin timp imi apare din nou, iar daca dau close tab mi se inchide browserul si nu mai pot sa-l deschid decat daca restartez calculatorul. De unde vine mesajul si ce pot sa fac sa remediez situatia? Multumesc:*

4 răspunsuri:
| maryus24 a răspuns:

Cand iti apare. dai opreste scriptul (stop the script)

e de la mozzila

uite aici o rezolvare:
http://support.mozilla.org/en-US/kb/warning-unresponsive-script

| iulius92 a răspuns:

Problema poate avea mai multe surse.În general, ea este cauzată de scripturile paginilor care încetează să răspundă din cauza că nu dispun de resursele necesare.

Dacă apeși pe Continue, el încă forțează să fie executat.Sau, are nevoie de mai mult timp să fie lansat, iar browserul tău e configurat să nu îi lase atât de mult.

Soluția este:
1. Deschide un nou tab, și scrie în bară de adrese 'about:config', fără ghilimele.

2. Va apărea un mesaj de avertizare dacă este prima dată când intri în acele setări, apăsa pe butonul 'I'll be careful, I promise!'

3. În acea bară de căutare, scrie 'dom.max_script_run_time' (tot fără ghilimele), și dă dublu click pe rezultatul cu același nume.

4. În fereastra ce a apărut, 'Enter integer value', scrie 20.

5. Apasă OK.

Dacă problema nu a fost rezolvată, voi reveni cu încă o metodă.

Succes!

| Serbuc_Cristian_1987 a răspuns:

Iulius92 aceas problema aveam si eu cu scriptu si acelasi browser folosesc adica mozila... vreau sa-ti multumesc pentru ajutor eu nu mia am probleme desi pe zi imi aparea de vreo 20 ori mai ales la filme online dar cum ai precizat tu mia jos mia folosit enorm si nu mai am probleme...tin sa iti multumesc..bafta