| Anothergirl22 a întrebat:

Mi-am achizitionat un smartphone ZTE Blade A601. L-am lasat sa se descarce pana la 12% si am conectat incarcatorul. In decurs de 40 de secunde de la conectare a mai scazut bateria pana la 8%. Acum se incarca, e 18%. Dar scrie pe ecran ca timpul ramas pentru incarcare e de 9 ore. E normal? Cand il pun sa se incarce, ar trebui sa fie opri, acum la inceput? P.S. Bateria de 4000 MHz, daca ar conta la ceva.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| oFataAnonimaa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta (cu alt telefon). Deci inainte sa pui la incarcat scoate incarcatorul din priza si lasa.l 30 secunde asa. Dupa pune incarcatorul in telefon mai intai, dupa in priza. Daca tii mereu incarcatorul in priza se umpla de energie (nu stiu cum sa zic). Spre ex tine un incarcator in priza vreo 6 ore fara sa fie conectat la el vreun telefon si dupa scoate incarcatorul din priza si pune mufa incarcatorului intr.un telefon. Se va incarca cateva secunde.