| anonim_4396 a întrebat:

mi am luat recent router nou si functioneaza bine, imi merge pe telefon si laptop dar pe calculator imi arata un triunghi galben si nici nu stiu cum sa fac sa adaug reteaua (am windows 7 )

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca router-ul este configurat, atunci w7 recunoaste automat conexiunea si trebuie sa functioneze internetul.

Daca pe laptop cere nume si parola sau trebuie sa pornesti internetul cu click pe o iconita pe desktop, atunci ROUTER-ul NU este configurat!

| JackR a răspuns:

S-ar putea sa fie un conflict in alocarea IP-urilor in router, sau placa de retea din calculator sa nu-si faca update automat la setarile din noul router. Da un click-dreapta pe tringhiul galben si alege "Troubleshoot problems". Asteapta sa isi faca treaba, nu dureaza mai mult de 1-2 minute si vezi ce se intampla. Daca totul functioneaza, bafta maxima! Daca nu, incearca sa faci un screenshot (o poza cu telefonul) al mesajului de pe ecran si lasa-ne sa-l vedem (pune-l pe un site de photoshare, gen Imgur).

| Robert_Robert_1992_P80d a răspuns:

Pai problema e ca trebuie sa ai un cablu special de net care trebuie bagat atat in router, cat si in calculator