| Blablabla21 a întrebat:

Hei TPU.
nu imi mai merge internetul pe laptop dupa ce am instalat alt program "edimax".
de obicei se conecta automat cand il deschideam la wirellesul meu din camera alaturata.
acum nu stiu ce sa mai fac. cand sa caut in "network list " imi spune : " windos cannot configure the wireless connection. If you have enabled another program to manage the wireless connection, use that software. IF you want Windows to configure the wireless connection, start the wireless zero configuration (WZC) service."
ce sa inteleg din asta oh go on.programul de care imi zice el eu l-am sters fara sa il dezinstalez.
deci cineva are vreo idee cum as putea sa il fac din nou sa mearga?
bineinteles fundita:* multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca ai instalat Edimax, ai facut Windows-ul sa creada ca ai un router wireless marca Edimax. Acum el incearca sa se conecteze wireless prin router-ul Edimax si evident, daca nu ai marca asta de router, nu are cum. Trebuie sa instalezi din nou Edimax-ul si apoi sa-l DEZINSTALEZI, nu sa-l stergi. Daca tot nu vrea, dai WZC. Uite un tutorial despre asta http://www.ifelix.co.uk/tech/2007.html