| Maria9Maria a întrebat:

Buna TPU... ma puteti ajuta intr-o problema? Am 2 laptop-uri. Pe unul am instalat Windows XP si pe celalalt Windows 7. Mi-am cumparat zilele astea un router si le-am conectat pe amandoua la el. Insa, laptop-ul cu windows 7 funcioneaza fara nicio intrerupere pe internet... pe cand celalalt cu windows XP, functioneaza 2-3 minute, dupa care se deconecteaza si se conecteaza din nou la wireless. De ce face asta? Mi-am bagat nasul pe la setarile acelui laptop cu probleme la internet si am descoperit ca-mi apare urmatorul mesaj "windows cannot configure this wireless connection.
If you have enabled another program to manage this wireless connection, use that software.
If you want windows to configure this wireless connection, start the windows zero configuration (WZC) service. For information about starting the WZC service, see article 871122 in the Microsoft knowledge base on the miscrosoft.com web site".
De ce? Atunci cand ii bag firul de internet, nu se deconecteaza deloc. Dupa ce ii scot firul si incerc sa-l conectez prin wireless, se conecteaza, sta cateva secunde (cel mai mult mi-a stat conectat vreo 2-3 minute) dupa care, se deconecteaza si iar se conecteaza si tot asa...

2 răspunsuri:
| maxb a răspuns:

Apasa pe tasta Windows + R si scrie acolo services.msc si cauta asta: windows zero configuration

si dai enable si pe automatic Start.

| Maria9Maria explică (pentru maxb):

Nu functioneaza nici asa... sad
Ce Dumnezeu sa ii fac, nu stiu!