| AdaAlexandra1461 a întrebat:

Stiti atunci cand deschideti internetul si va duce cu programele pe care le-ati vizitat.Mie atunci cand vreau sa scriu ceva in bara de deasupre si dau enter ma duce pe B1 in loc sa ma duca pe Google ce sa fac? Si apropo deodata de cand imi apare mi s-a descarcat un program cu o insigna pe care scrie P si spune ca este ceva de protectie.
Nu stiu ce sa fac, stiu ca este mai usor sa caut in bara de sus la Google dar este totusi enervant! Ajutati-ma
Funta!

2 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Ce browser folosesti?
Daca e google chrome, la settings este "Default Search Engine"
Iar pentru a dezactiva restul extensiilor la settings este "Extensions".

| MadHOuse a răspuns:

First step:
Google Chrome:Setari->La Cauta selectezi Google
Apoi te duci la Gestioneaza motoarele de cautare si acolo stergi toate celelate siteuri in afara de google!
Second step:Google Chrome->Mai multe instrument si selectezi ''EXTENSII" dupa care te duci la acel P(scuze nu-s ce este... poate e de la antivirusul din pc.)apoi ii dai remove(cosul ala din dreapta)
THird step:Daca nu merge nici asa nu merge deschizi internet explorer si te iei dupa mine:dai la setari(posibil ca stii de unde)->dai internet options->home page si acolo stergi siteul pe care il ai si scrii www.google.ro(importat:asta este doar daca folosesti internet explorer!)->apoi apply si ok:)
Succes