| Seby619 a întrebat:

Ce programe trebuie sa invat pentru grafica pentru a ma angaja la o firma de jocuri? FUNDAAA!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Depinde foarte mult de ce jocuri vrei sa faci. Daca vrei jocuri pretentioase incearca unreal engine 4 si cry engine 3. Daca vrei jocuri browser incearca unity. Dar pentru inceput incearca c plus, java sau ceva mai usor. In plus primele doua sunt securizate cu drept de autor asa incearca ceva open source.

| Seby619 explică:

Cu unreal engine 4 si cry engine 3 lucreaza firmele de jocuri?