| SelfieWild a întrebat:

Hei TPU vreau sa ma apuc de YouTube. Ce nu trebuie sa faci ca sa nu ți se suspende contul sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Să nu folosești muzică/video, dacă nu ai drepturi de autor, să nu lezezi alți utilizatori sau alte persoane prin limbaj, să nu apară nuditate sau conținut sexual, violență, să nu faci spam...
https://support.google.com/youtube/topic/2803176?hl=en&ref_topic=2676378

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sa fi orignala (sunt si utilizatori al Youtubului care iti pot aporta contul pentru o eventuala copiere de canale) si sa nu expui nuditati vulgare asta duce la suspendarea contului.

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa pui continut original, creat de tine, care nu incalca drepturile de autor detinute de altii.

| Unanonimoarecare123 a răspuns:

Este foarte bine ca vrei sa te informezi despre asta pentru ca este o alegere importanta.
Profilul uman se ocupa in pricipal cu urmatoarele materii : limba romana, civica,istorie...
Iar partea reala: matematica, biologie, chimie, fizica, informatica...
Alegerea cea mai buna este partea reala pentru ca,spre deosebire de partea umana, aceasta iti dezvolta logica mult mai bine si la intrarea la facultate va conta foarte foarte mult la ce vei da. Spre exemplu daca dai la real(SN sau Mate-Info) poti intra la orice facultate vrei pentru ca logica ta a fost dezvoltata mai bine. Pe cand daca dai la uman, nu e chiar asa de simplu sa ajungi la orice facultate. Desigur ca este mai mult de invatat la un profil real, decat la un profil uman.
Dar cu timpul vei realiza ca ai facut o alegere mai buna. Repet daca vrei la mate-info trebuie sa fii dispus sa INVETI, dar poti da la SN (bio, chimie, fizica,...) unde nu este cu mult mai usor. Dar daca nu ti se pare destul de usor... poti da la uman, dar cu timpul cred ca vei vrea sa te razgandesti. (dupa liceu)
Asta nu este parerea mea, ci este parerea unei profesoare care chiar stia ce vorbeste.
Spre ca te-am ajutat. Dar fiindca este o alegere atat de importanta te sfatuiesc sa cauti pe net avantaja si dezavantaje ale profilului real(dar singurul "dezavantaj"ar fi ca este mult de invatat (cel putin la mate-info ) dar daca te consideri inteligent, poti.) Uita de SN care este o varianta la fel de atragatoare.
Depinde de facultatea pe care vrei sa o urmezi : spre exemplu daca vrei sa urmezi facultatea de drept, ai putea sa aplici la un profil uman. Nu inseamna ca daca dai la profil real nu poti sa dai la drept.
Sper sincer ca te-am ajutat.

| FaraNumePls a răspuns (pentru Unanonimoarecare123):

Băiatul vorbea de Youtube! nu de liceu!

| Mimo2 a răspuns (pentru Unanonimoarecare123):

Cred ca ai gresit intrebarea laughing

| Unanonimoarecare123 a răspuns (pentru Mimo2):

Chiar asa happy