| Katakimiku a întrebat:

Hei, TPU! Vreau sa-mi cumpar o tableta cam pana in 700 lei. Ce sugestii ati avea? Si daca se poate sa-mi dati si niste specificatii de genul : daca pot initia apeluri sau daca pot trimite mesaje de pe ea, daca pot instala jocuri pe ea... chestii de genul asta. A, era sa uit. Vreau sa aiba sistemul de operare Android, nu-mi place Windows 8. happy
O seara buna, dau funda.

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Recent mi-am amintit de acea tableta de la Acces Direct : "Serioux"
Iti recomand.
Pa, pa.

| KateMiddleton a răspuns:

Eu am Pocket Book SurfPad u7.Crede-ma e aproape o tableta adevarata.Doream o simpla carte electronica, iar vanzatorul mi-a propus chestia asta si sunt foarte multumita! E pe Android, si e foarte ieftina.Bafta!

| Anca2999 a răspuns:

Eu am un goclever tab a104.2, android 4.0 eu sunt multumita de ea si a costat fix 700 de lei cu tot cu husa cu tastatura. Poti downloada jocuri cate vrei si merg de fiecare data ( le descarci cu conditia sa ai cont de google ) meniul si restul seamana enorm de mult cu meniul de iphone, plus niste parti micute care infrumuseteaza tableta ( de exemplu o mica casuta in care esti conectat la facebook si vezi doar mesajele care le posteaza prietenii tai, comentariile, likes. ) In rest merge orice aplicatie, fb, mess, sistem de internet (browser) opera, google chrome, orice. happy e cam greu sa vezi filmele direct pe net de pe tableta..se misca putin greu, cat despre mesaje..presupun ca doar prin site-urile de socializare..sau skype cel mai bine zis. Apeluri la fel., are camera video/foto, aplicatii se gasesc cate vrei pe google play si poti face destul de multe.te vei satura la un moment dat, bateria tine ( nu foarte mult, dar nu se descarca nici dupa 30 de minute ) Poti avea imagini stative pe "desktop" sau imagini live, care sa se miste happy. Restul o sa le descoperi cu timpul big grin.