| octha a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa pun Windows pe tableta care in prezent are Android? Dar fara emulator,(care intra pe pc) vreau sa aiba sistem de operare Windows, nu android. Dau funda mare si vote pentru cine ma ajuta cu problema asta.

16 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

mai jos si video

| octha explică (pentru stlucian):

Exact de asta am mentionat sus ca nu vreau un emulator, adica care sa fie doar o portia spre pcsad. vreau windows pe tableta, care sa nu ma tina conectat si legat de pcsad

| octha explică (pentru stlucian):

sad laughingtu nu ai inteles problema mea, eu vreau un program un video prin care sa instalez windows pe tableta, nu cum ma pot conecta la internet rin cabu de date sau alte "idei de ale tale".

| AuroraLaptelui a răspuns (pentru stlucian):

Este doar un remote control.

| stlucian a răspuns (pentru octha):

Atunci vezi aici:
http://thetechnoclub.com/......nd-tricks/

dar:

Intrebi doar asa sau esti interesat? Multa lume trece de la Windows la Android pentru ca este mai performant si tu esti total invers :D Windows 8 mobile nu este acelasi lucru cu windows 8.
Inca nu se stie cum arata windows 8 mobile! Stiu ca pe o platforma Android se poate instala windows 7 mobile.
Bafta:-bd

| octha explică (pentru stlucian):

Eu sunt interesat. vreau sa trec de la android la windows pentru ca nu-mi place androidul, am mai multe avantaje pe windows decat pe android.am vazut ca sunt versiuni android si pentru pc, dar tot windowsul e la baza si sus tare. windowsul ofera mai multe posibilitati:poti sa pornesti programe executabile, pe android nu pot, cel putin eu pe tableta mea.si ma enerveaza asta.

| stlucian a răspuns (pentru octha):

Atunci vezi mai sus e tot ce am gasitsad

| RadikalGamer a răspuns:

Nu ai cum sa pui Windows pe tableta. Stiu ca exista tastatura, dar tot nu merge. Tableta nu are suficienta memorie RAM, ROM si nici Video pentru Windows, poate pentru XP da. Ti-ar trebui un harddisk partitionat pentru Windows, ceea ce la tableta nu poti. Trebuie sa-l instalezi de pe CD, la tableta nu cred ca se poate.
Daca vrei neaparat Windows ia-ti un PC si pune-ti Windows.

| octha explică (pentru RadikalGamer):

Am pc, dar vreau windows pe tableta. Stiu ca sunt windowsurile mobile, dar am vazut si telefoane cu windowsstraight face.Ei cum de au windows pe o panarama de telefon si eu pe tableta nu am?

| RadikalGamer a răspuns (pentru octha):

Aia e altceva, se numeste Windows PHONE, deci Windows pentru telefon doar.

| octha explică:

Eu voiam singur sa pun ca se poate, dar nu gasesc metoda cum sa fac astatongue

| Bucatica_Hortenzia_1977 a răspuns:

Nu poti pune Windows pe Android, doar Android pe windows, pur si simplu asa sunt tabletele.

| pctablet a răspuns:

Tabletele despre care vorbesti au niste procesoare pe care nu poate rula Windows (win.32 sau win.64). Cel mai bine este sa te obisnuiesti cu Androidul si vei putea face cam orice pe tableta: http://www.pctablet.ro/ce-se-poate-face-pe-o-tableta-android/

| Nedelcu_Stefan_1981 a răspuns:

Te duci la un centru it cu tableta si ii spui sa-ti puna windows

| Stescu_Dumitru_1950 a răspuns:

Nu poţi e complicat