| Elenadoll a întrebat:

Hei,vreau si eu sa va intreb daca stiti cumva cum se face o comanda pe Emag si cam in cat timp vine, daca sunt seriosi... Stiti ceva despre evenimentul Black Friday de saptamana aceasta? Am auzit ca sunt reduceri foarte mari. Si inca ceva foarte important: Comanda vine si in zilele de weekend?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

-comanda se face asa: intri pe pagina produsului pe care vrei sa il comanzi, dai adaugare in cos. este undeva sun pretul produsului in partea dreapta un loc in care poti completa localitatea in care locuiesti si iti spune in aprox cate zile vine comanda(nu mai mult de 3-4 zile in orice caz). dupa ce adaugi in cos ai de completat un formular. finalizezi comanda si astepti: ori te suna, ori iti trimit mesaj(prima data). mie mi-au trimis mesaj si mi-au zis in ce zi imi ajunge comanda si intre ce ore, apoi m`au sunat ca sa ma intrebe unde sa aduca comanda(in caz ca adresa e destul de vaga). nu stiu sigur daca sambata vine vreo comanda, duminica in orice caz nu.
-despre black friday: participa mai multe firme cu vanzari(altex, eMAG, evomag parca s.a.) care ai reduceri de pana la 90%(nu te entuziasma, la carti sunt 90%; dar e bine si asa daca de ex ai de dat cambridge si vrei sa te pregatesti, iar cartile alea costa aproape 100 de lei). la eMAG de ex sunt reduceri de maxim 50%(e mult; cred ca e si pentru laptopuri, telefoane etc.). black friday asta e in 23 noiembrie, dar nu stiu sigur ora: ora 12 noaptea sau 5 dimi. pe protv sau realitateatv daca te uiti o sa te lamuresti.

| Elenadoll explică (pentru kitten95):

Multumesc mult de tot! M-ai ajutat mult :*

| Elenadoll explică (pentru kitten95):

Si cat iti ia pentru transport?

| angelicsin a răspuns (pentru Elenadoll):

Depinde de greutate. dar minim cred ca e 30 ron... dar o sa vezi cand faci comanda si poti sa intrebio astea consultantul care te suna sa confirme comanda
inele produse au transportul gratuit

| kitten95 a răspuns (pentru Elenadoll):

La comenzi de peste 90 de lei parca(sau 100) ai transport gratuit prin fan-curier. daca ai sub 90 de lei(sau 100, vezi tu) atunci platesti o taxa; la fan curier: 15 lei, posta romana: 10 lei(depinde si de greutate).

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| supermamici a răspuns:

Sunt seriosi, din cate am inteles comanda de black friday v-a ajunge in max 7 zile, un termen mai lung intrucat va fi nebunie chiar incepand cu ora 24. Iti recomand acest articol cu participantii la Black Friday, precum si cu cateva sfaturi cum sa fii printre primii care cumpara inainte sa se termine stocul... : http://www.supermamici.ro/black-friday-shopping-cu/

| angelicsin a răspuns:

Fa-ti cont, selecteaza ce vrei si trimite comanda, da sunt seriosi, 24 - 72 ore 1 - 3 zile depinde la ce ora plasezi comanda si de unde esti