| BiibiiBaaa a întrebat:

Heii am o problema, de curand mi-am schimbat windowsul si nu mai merge sistemul audio de ce? cand aveam windows xp mergea acum mi-am schimbat in windows 7 ce are?
dau funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Probabil nu ai driver de sunet, nu s-a instalat odata cu sistemul de operare si trebuie sa-l instalezi manual.
Intra in -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK
In fereastra care se deschide vezi driverul de la Sound daca are un semnul intrebarii sau exclamarii in dreptul lui, eventual da-mi detalii despre driver.
Instaleaza CPU-Z si da click pe tabul ->Mainboard, aici se afla placa ta de baza.
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Spune-mi cum se numeste sau fa un print screen si posteaza-l aici.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

2 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Cel mai usor este an felul urmator te uiti pe placa de baza vezi marca producatorului si seria intri pe pagina oficiala al producatorului si ati descarci driverul dorit

| supermdmario a răspuns:

Pai daca nu ai instalat driverul de sunet cum vrei sa mearga sunetul?
daca ai windows activat fa o cautare de update-uri in windows update.