| humax2000 a întrebat:

am un pc cu windows 7, inainte aveam windows vista si acum in dreapta jos unde arata sunetulimi apare un x si spune "no audio device audio is installed" iar daca dau click pe el imi apare un "folder" sau ceva de genu' in care scrie ca a detectat o problema "Hardware changes might not have been detected".Am incercat sa o fac dupa tutorialele de pe internet dar nu am reusit.Inainte mergea pe windows vista dar acum nu mai merge pe windows 7 ultimate, oare trebuie placa de sunet? Si apropo nu am un cd cu drivere de la placa de baza, iar windowsul este oarecum piratat.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Asriel a răspuns:

Oh hey, humax2000,
Asemenea erori pot fi din cauza driverelor audio, nu cred ca are vreo treaba cu placa de baza.
Poti gasi driverele usor pe internet doar cautand numele device-ului respectiv.Le poti gasi usor si pe site-ul firmei device-ului audio.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul audio si il reinstalezi. nu cred ca e ceva dificil. te descurci sau ai nevoie de ajutor?