| Addaron a întrebat:

Am un TV Philips pe care vreau sa il folosesc ca si monitor (TV-ul are rezolutia nativa 1920x1080) l-am conectat la pc toate bune si frumoase, dar cand s-a aprins TV-ul am observat ca imaginea nu era bine centrata. Mai exact: http://imageshack.com/a/img540/5295/4mXIDS.jpg Jos si in stanga este imagine neagra si in dreapta ceasul nu se vede. are cineva idee? funda.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate are un buton "Auto" pentru autoreglare sau poate are un meniu din care sa poti regla imaginea. Poate scrie ceva in manualul de instructiuni - la nevoie se poate cauta pe net dupa modelul televizorului.

| Zaygon a răspuns:

Cauta in setarile televizorului la rezolutie si treceo de pe 16:9 pe preluare automata sau incerci toate profilele de acolo. Stiu ca si mie mi s-a intamplat asa pe un tv LG si dupa s-a scalat cum trebuie.