| madaaxD a întrebat:

am si eu o maare problema cu Pc'ul. De fiecare data cand ma uit la un film, ascult muzica, intru pe facebook, caut un film sau altceva asemanator mi se blochiaza sistemul si nu mai merge absolut nimic decat restart si nu garanteza ca nu se blochiaza si in timpul deschiderii (dupa restert). L'am curatat de praf, i'am schimbat windows'ul, iar daca vreau sa'l scanez de virusi( cu nod32) mi se blochiaza deci nuci asta nu stiu sigur ( cand mi-a instalat verisorul meu windows'ul nu mi-a sters si partitia D ). Ce poate avea. Va rog ajutati-ma big grin

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cand formatezi pc-ul, il formatezi pe tot(inclusiv partitia D si restul care le mai ai)Nod32 este un antivirus slabut care nu ai nici o siguranta cu el! Foloseste kaspersky sau bitdefender.Foloseste glary utilities sau tuneup utilities pentru optimizare, va merge mult mai bine! Dar inainte de toate, reformateaza'l.Dar tot, nu partial.

| Valenttina a răspuns:

Buna! Reinstaleaza windowsul, sfatuieste-te cu cineva de un windows puternic.Roaga pe cineva sa iti verifice placa de baza! Numai bine.

| madaaxD explică (pentru Valenttina):

Tocmai de placa de baza mi'e teama. Adica ma gandeam sa o duc la diagnoza dar o sa fac si asta dupa ce incerc chestia cu stersul tuturor partitiilor big grin.

| Valenttina a răspuns (pentru madaaxD):

Ok kiss. Succes!

| ValyMT2 a răspuns:

Ar trebui sa iti restartezi iar windowsul dar de data asta sa stergi toate partitiile