| IAMKENNETH a întrebat:

Care este mai bun dintre Canon EOS 600D si Canon EOS 1100D?

5 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

EOS 600D, este generatie mai noua, iar din compararea caracteristicilor tehnice rezulta clar acest lucru. Totusi plusurile nu sunt chiar asa mari, daca le gasesti la diferenta semnificativa de pret! Este mult mai important un obiectiv BUN ( nu cele care se vind cu aparatul) decit camera in sine.

| Darkangelzn a răspuns:

Canon EOS 1100D este mai bun decat Canon EOS 600D.

| georgesur a răspuns (pentru Darkangelzn):

Ai si ceva argumente? De ce nu compari ceva caracteristici tehnice? (LCD-ul primului mai mic (6, 7cm)si cu doar 230000 pix. contra 7, 7cm cu 1040000pix, senzorul 12MPix contra 18 MPix, etc.

| YPA a răspuns:

600D sau Rebel T3i
A castigat premiul ca fiind cel mai bun Entry-Level DSLR Camera din 2012.
http://entry-level-dslr-camera-review.toptenreviews.com/
Are tehnologia de pe 60D.
Acum a aparut si 650D.