| LysLitly a întrebat:

Heii`! Ma poate ajuta cineva? Am un telefon Samsung Galaxy S3 si am toate melodiile stocate pe un card de memorie tot Samsung. Le pot asculta din folderul il care sunt stocate insa in playerul muzical nu imi apare nici una. Am verificat si folderul pentru muzica e setat cel in care se gasesc melodiile. Ce pot sa fac sa apara si acolo? Ofer funda raspunsului care chiar functioneaza.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Am cateva metode, darnu garantez pentru ele:

1. Creeaza un folder numit "Samsung" pe cardul respectiv si muta toate melodiile in el. Selecteaza calea pentru melodii sa fie aceasta: /storage/extSdCard/Samsung/Music. De obicei aplicatiile de redare a melodiilor ale telefoanelor Samsung se uita dupa un num cert de folder in care sa se afle acestea.

2. Salveaza-ti toate melodiile in PC, si incearca sa formatezi cardul DIN TELEFON! Apoi adauga din nou toate melodiile pe card. Dupa asta te duci in aplicatia MediaStorgae si dai clear la data si cache. Apoi verifica daca functioneaza.

3. Instaleaza-ti Samsung Kies daca nu-l ai (e pentru conectarea telefon - PC) -> conecteaza telefonul laPC prin USB -> tabul Sync -> acum dai scroll pana la partea Multimedia -> apoi in optiunea Music selectezi optiunea "Select a Device Folder", si aici selectezi folderul respectiv in care sunt melodiile de pe card.

| LysLitly explică (pentru miTzuliK93):

A doua varianta a functionat. Multumesc mult!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru LysLitly):

Sa cresti mare.

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

In ce format sunt melodiile? Samsung e cunoscut pentru faptul ca playerul integrat nu prea recunoaste multe formate. Incearca sa downloadezi alt player din PlayStore

| LysLitly explică (pentru AlexL28):

Mp3. Pana nu mi-am schimbat cardul de memorie (am uitat sa mentionez asta) nu am avut probleme.