| BumtSii a întrebat:

Heii TPU! am mare nevoie de ajutor! mama mea nu stie ce a facut cu telefonul. ori i s-a furat ori l-a pierdut de dimineata. am incercat sa sun si spunea abonatul vodafone nu poate fi contactat. in fine! si dupa aia m-a sunat ea de pe fix de la servici si i-am spus sa blocheze cartela. acum daca l-a gasit cineva [in caz ca l-a pierdut] a aruncat cartela si a luat telefonul. dar mama mea vrea sa stie daca a vorbit de pe el. avea minute [era pe abonament] dar vrea sa stie daca are de platit. sa nu fi vorbit cineva [daca l-a gasit] de pe el. si sa aiba mult de platit... Va rog! la ce nr pot sa sun la vodafone? dau fundita

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Poti face asa. Daca este pierdere e din vina ei deci va plati ce s-a vorbit. Puteai merge la politie si sa declari ca i s-a furat telefonul in data de, ora de.Astepti pana vine factura de la Vodafone, dupa care vei merge la ei in cazul in care s-a vorbit cu declaratia de la politie pentru a certifica furtul si a nu se imputa suma de bani. Poti suna la Vodafone pentru a-ti da desfasuratorul lunii.Asa vei vedea daca hotul a vorbit la telefon si cu cine a vorbit la telefon.

5 răspunsuri:
| grimreaper_9745 a răspuns:

Suna La *555. Este serviciul expres prin care clientii Vodafone pot contacta Departamentul de Relatii cu Clientii. Si poti vorbi cu un operator. Bafta

| tvictory68 a răspuns:

*228 sau 0372022258, *222 sau 0372022222, daca ai codul tel. il poti bloca si pe el.

| tvictory68 a răspuns:

*228 sau 0372022258, *222 sau 0372022222, vezi ca poti bloca si tel. daca ii sti codul.

| NotYet a răspuns:

Du-te la un magazin Vodafone si informeazate ar fi putut sa faca facturi de zeci de milioane grabestete este bine daca macar nu avea multa baterie in orice caz du-te repede! bafta. oana

| King_4109 a răspuns:

Nu stiu sorry sunt cosmote!