| 123556544544 a întrebat:

Heii TPU am o intrebare : am doua calculatoare si vreau sa pun procesorul de pe unul pe celalalt trebuie sa cumpar neaparat pasta termo-conductoare? sau merge si asa? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Da, trebuie, dar sa nu pui multa, doar un strat cat sa acopere. Prea multa are efect invers si iti arde procesorul. Manipuleaza procesoarele cu mare atentie, sunt dispozitive destul de fragile si complexe...

| 123556544544 explică (pentru mihaibrasov):

Bai fratilor cam cat ma costa un tub de pasta?

3 răspunsuri:
| Kumiko19 a răspuns:

Daca nu pui pasta pe procesor o sa ti se reseteze Pc-u deoarece se va supraincalzi.