| eMiiau a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o mica problema. De ceva timp, cand deschid calculatorul, nu intotdeauna, dar destul de des, incepe sa duruie ca un avion. Serios laughing Se aude foarte nasol si nu stiu din ce cauza. Ca sa dispara sunetul, trebuie sa il inchid si sa il deschid de mai multe ori. Stiu ca nu e bine dar nu am ce face. Vreo idee cum pot rezolva problema? Fundita happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cooler-ul. Este plin de praf sau s-a stricat lagarul. Cu putina rabdare, cu o perie pentru vopsit curata si cu un aspirator (cand PC-ul este inchis) poti sa-l cureti si tu.
Uite si aici: https://www.youtube.com/watch?v=_5cJpdxZ2wM
ATENTIE! Daca desfaci cooler-ul cu radioturul trebuie sa schimbi si pasta termica.

2 răspunsuri:
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Nu neaparat. Daca suna asa doar cateodata, poate fi un virus care copiaza toate datele stocate in calculator, si se caracterizeaza prin duruit si ''lag''
Ai putea fi neplacut surprins sa stii cati virusi ai in calculator.

| Vl4dootz a răspuns:

Posibil sa fie de la un cooler defect. curata-l pc de praf daca, nu functioneaza asta incearca sa schimbi cooler-urile.
Bafta!