| Adryan28 a întrebat:

Nu mi se mai aude sunetul de windows la pornire si nici cand il inchid nu mi se mai aude sunetul acela al windows-ului. Am un program cu care am sters niste registrii nefolositori, si din momentul in care i-am sters nu mi se mai aude sunetul cand il inchid sau il deschid. Mentionez ca am windows xp. Iar intrebarea mea este cum se poate rezolva aceasta problema? Dau funda happy

8 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Din moment ce ai sunet in winamp, nu ai probleme cu driverul. Mergi in C-windows-media, si vezi daca sunetele sunt acolo sau daca sunt sterse. 1. Daca sunetele sunt acolo mergi la panoul de control-sound and audio devices- sound si selecteaza windows default. 2. Daca nu sunt acolo mergi cu un cd sau un stick la un prieten care are tot windows xp. si copie sunetele din c-windows- media dupa care le pui in directorul din windowsul tau.Asta pentru a nu instala windowsul din nou.Succes!

| danbnz a răspuns:

Da un restore point / reinstaleaza driver sunet / cand mai stergi registri nefolositori" fa-ti un backup la ei... degeaba nu sunt ei pe acolowinking

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Mai, acei registri chiar erau "folositori", se pare, pentru ca dupa ce iai stersi nu a mai mers sunetul laughing

| Adryan28 explică (pentru Mirciuuuuuuuu):

Probabil... Sunetul imi merge, adica sa ascult muzica, pe youtube sau in winamp, imi merge, dar problema e ca nu mai aud sunetul cand inchid calculatorul sau cand il deschid.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru Adryan28):

Stiu, am inteles de la intrebare. Fa-i un System Restore si vezi ce se intampla. Problema ar trebui sa fie rezolvata. Apropo, acel program sigur a facut backup-ul registrilor, deci fa din program un backup. Bafta!

| killforfun19 a răspuns:

Pai este foarte simplu daca mai ai cd cu drivere instaleaza driverele de sunet daca nul mai ai atunci cauta pe net driverele pentru sunet ca sa le gasesti mai usor foloseste programul:3dp poti sa-l iei de aici:http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/3DP-Chip.shtml

| Adryan28 explică:

Va multumesc mult ca m-ati ajutat in felul vostru, dar am gasit solutia de rezolvare a problemei: Am descarcat programul "powertoys for windows xp (tweak ui)" si mi-am restabilit registrii care ii stersesem. Am pus raspunsul asta pentru cei ce vor avea aceasta problema si ar vrea sa o rezolve!

| mrscry1 a răspuns:

Instaleaza iar driverul de sunet...adica ce intelegi prin registri nefolositori?