| HULKNU1T3 a întrebat:

Heii TPU! As vrea sa descarc Windows7.iso de pe Microsoft dar imi cere o cheie de produs... Am cautat-o pe spatele laptopului,pe cutia laptopului, in BIOS, dar nu am reusit. Am un laptop Acer Aspire E1-530 cu procesor- Intel Pentium 2117U Processor(1. 8GHz, 2MB L3 cache) Placa video- Intel HD Graphics, 4GB DDR3 Memory. Ofer funda celui care imi da un link de la Microsoft cu descarcare legala pe 64bit!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stick-ul pe care "nu ti-l vede" in "My Computer" probabil nu e partitionat.

Dai "Start" > scrii in start "disk management" > Dai "Enter".
De acolo cred ca te descurci sa dai un click dreapta si sa-ti partitionezi stick-ul care are spatiul liber nealocat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop-urile in general vin cu o partitie de "Recovery" (ascunsa) pe care trebuie sa aiba Windows-ul preinstalat. Ca sa accesezi reinstalarea trebuie sa apesi F10 sau F12 (sau in functie de model alta/e tasta/e... ) Asa ca nu-ti mai trebuie ".iso" cu Windows.

| HULKNU1T3 explică (pentru anonim_4396):

Buna! Hard Disk-ul lui din fabrica s-a defectat dupa 3 ani de la cumpararea laptopului(avea 1000GB) acum am un Hard Disk de 150GB cu Windows 10 Pro x64bit. Problema e ca voiam sa fac un stick bootabil cu Windows 7. Acum am reusit sa procur o imagine.iso de la un program care l-am instalat(iti da orice windows vrei gratis; programul se numeste: Windows 7 USB DVD Download Tool) am facut un stick si mai vreau unul cu Windows 10 dar problema a doua la mana este ca am un stick care il vede dar in My Computer nu exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HULKNU1T3):

Pai stick-ul pe care "nu ti-l vede" in "My Computer" probabil nu e partitionat.

Dai "Start" > scrii in start "disk management" > Dai "Enter".
De acolo cred ca te descurci sa dai un click dreapta si sa-ti partitionezi stick-ul care are spatiul liber nealocat.