| Flavy1 a întrebat:

HeiTPU.Am si eu o intrebare... vreau sa schimb MAC-ul de la placa de baza cu unul complet nou, adica sa il schimb pe cel care il am acum cu unul nou.Pot sa fac chestia asta fara sa sun la provider? Am incercat cu niste programe am bagat macul nou de m-i l-a dat programul ala si dupa nu mergea netul a trebuit sa bag mac-ul vechi.Deci exista ceva, vreun program care te lasa sa iti pui MAC nou si dupa sa si iti mearga..bineinteles fara sa suni la provider dupa? Multumesc!

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Poate la placa de retea da se poate sa il clonezi sau sa il schimbi se poate cu un soft pentru schimbarea macului placi de retea. dar te asigur ca nu faci bine te vei risca

| K0sti a răspuns:

Nu!