| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am o întrebare pentru cei care le au cu tehnologia. Aș dori să-mi achiziționez un laptop (300/400€), habar nu am dacă există calitate la prețul ăsta. Aveți ceva recomandări? Și care branduri sunt cele mai bune?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Totul are un preț. Și calitatea la fel dar cel de jos e rezonabil

https://www.emag.ro/......DXJZSSMBM/

Brandurile - cam tot pe acolo: HP, Asus, Dell, Lenovo, Acer,...

| DariaDark a răspuns (pentru sierra1):

Mulțam

| DariaDark a răspuns (pentru sierra1):

Merci

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

Baftă dar ecran din stică(?!), NU cred că o fi (cel puțin la banii alocați)

| DariaDark a răspuns (pentru sierra1):

De la nu cred, poate fi si poate ca e. O să mă uit să văd, merci oricum

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

Ok, reformulez. NU găsești dar tu caută, e păcerea ta

| DariaDark a răspuns (pentru sierra1):

Cine știe, poate că voi găsi, nimic nu i garantat

| sierra1 a răspuns (pentru DariaDark):

Noroc!

| DariaDark a răspuns (pentru sierra1):

Sănătate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista branduri, nu exista laptopuri NOI bune in banii astia. In schimb, poti gasi ceva sh/refurb decent. De exemplu - https://www.diabloscomputer.ro/......win-10-pro

| flixbuster a răspuns:

Pentru mine acesta e un laptop bun:

https://www.rombiz.ro/......star-grey/

Acesta este un laptop foarte bun:

https://www.vexio.ro/......oal-black/

Iar acesta este un laptop super bun:

https://www.pcgarage.ro/......dos-black/

Tu ce intelegi prin bun/calitate?

| DariaDark a răspuns (pentru flixbuster):

Un laptop care să nu aibă lag, in principiu. Caut un laptop pentru lucru care să funcționeze ok

| LaviniuA a răspuns:

Nu prea sunt, dar depinde ce înseamnă calitate pentru tine. Trebuie sa faci multe compromisuri la 400E.

| DariaDark a răspuns (pentru LaviniuA):

M-ar interesa un laptop pentru lucru, si as prefera sa aiba ecranul din sticla, ca cel din plastic ma irita, aia e. O sa ma uit prin magazinele din Germania, am întrebat sa aud ce parere aveți voi

| Roger645 a răspuns:

Gasesti destule laptop brand second hand la 300eur, i5 gen4, ram 8gb, ssd128-256gb, ecran 14-15". Eu personal optez pentru desktop PC la acelasi pret, este mult mai flexibil la upgrade+catamai monitor de 19" alta viata...nemaivorbind ca poate vrei si tu o placa video pentru gaming. Ma rog, daca te muti des/ stai la camin, esti obligata sa iti iei laptop.

| DariaDark a răspuns (pentru Roger645):

Nu vreau s.h, iau unul mai ieftin pentru început, după îmi voi permite unul de gaming, pentru că da, îmi place să mă joc

| remsit a răspuns:

Eu HP si ACER nu recomand, in schimb DELL, MSI mi se par cele mai ok ca si constructie