| HessaAilee a întrebat:

Hello! Am o problema cu monitorul.Intr o zi m am decis sa umblu la placa video pentru o alta problema a lui laughing.Am scos o si am fixat o mai bine.Cand i am dat drumul, monitorul era ok.A doua zi au inceput sa mi apara niste dungi negre orizontale si verticale.Stiu ca pot schimba asta dand click dreapta, personalize,(am windows 7)display etc.Si am facut asa.Dar vreau rezolutia pe care am avut o inainte.Din cauza dungilor, imi apar folderele prea mari etc.Iar daca dau la o rezolutie mica sunt prea late, prea inalte etc.Si tot raman niste dungi pe acolo.Am obiceiul sa mi repar singura pc ul.Stiu care i este problema si gasesc rezolvarea.Dar acum nu stiu ce sa i fac.M am decis sa mi iau o alta placa. Poate daca o scot si o pun iar la loc, nu stiu.Ce solutie aveti?(poate o sa spuneti ca sunt prea pretentioasa).Dar nu pot lucra cu el asa.Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Ar trebui sa consulti un specialist poate ai montat ceva gresit.
Bafta!

| victor11 a răspuns:

Poate ii scoti bateria de pe placa de baza 20 sec. apoi o pui la loc.( dar nu stiu ce sa zic)