| girl2009 a întrebat:

Hello! Am și eu nevoie de ajutor. Vreau să bag niște muzică pe un stick din ăla de la mașină de pe laptop si nu știu cum. Am un laptop Asus. Vă rog, explicați pas cu pas. Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Trebuie intai sa formatezi stick-ul in format FAT32 pentru a putea fi citit de catre playerul auto.
Apoi iei frumos muzica ce-ti place si o copiezi pe stick intr-un folder, sau daca vrei sa ti le organizezi pe albume, cum vrei tu.
Formatele audio suportate de majoritatea playerelor auto sunt: mp3, wma, aac, flac.

| Simpatic a răspuns (pentru nicu991):

Raspunsul cel mai corect!winking

| NLS a răspuns (pentru Simpatic):

Plus faptul ca stick-ul trebuie sa fie obligatoriu 2.0 și de preferat mai mic de 32gb, exista foarte multe playere ce refuza sa vadă stick-urile 3.0, și mai mari de 32gb.

| Simpatic a răspuns (pentru NLS):

Si asta e adevarat

| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde ce suporta ce ai pe masina, mp3, mp4... e simplu, copiezi muzica de pe laptop pe stick [ bauiec ca daca nu ai card merge doar mp3 ], apoi pui stik-ul in portul usb de la radio si dai pe media [ teoretic la cuplare ar trebui sa porneasca automat, dar depinde de ce ai ]. Asta e tot.

| AnnaAnna27 a răspuns:

Cauta pe Youtube si gasesti acolo, scrie asa,, cum bag muzica pe stick de pe laptop'' si o sa gasesti acolo explicatii