| MissxD a întrebat:

Hello! Am un Hard Extern cu muzica, video, poze, care se afla si in laptop exact in aceeasi forma. Dupa ce adaug poze noi in folderul "poze" (in laptop), as vrea sa le adaug si in Hard, fara a fi nevoita sa selectez respectivul folder: gen adaug folderul "poze" (din nou) in Hard, imi zice ca unele sunt deja acolo, eu sa dau "skip" la acelea vechi si sa mi se adauge doar ceea ce este nou. Nu sunt asa priceputa, asa ca as dori sa ma lamuriti: cum sa procedez? happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ceea ce vrei tu se cheama sincronizare foldere si fisiere intre PC si HDD extern. Incearca programul asta gratuit:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=15155

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ceea ce vrei tu nu se poate! Nu poti incarca un folder/hard fara al selecta! Chiar asa trebuie sa procedezi -> ''adaug folderul "poze" (din nou) in Hard, imi zice ca unele sunt deja acolo, eu sa dau "skip" la acelea vechi si sa mi se adauge doar ceea ce este nou''.

Cu placere!

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa selectezi folderul si sa dai skip cand poti sa selectezi doar pozele noi?

| MissxD explică (pentru K0sti):

Pentru ca in folder am subfolder, care are alte subfoldere etc big grin

| MissxD explică (pentru K0sti):

Ar dura mult timp pana sa pun pozele si in laptop, apoi si in Hard, exact la fel cum le-am pus in laptop. Voi incerca sincronizarea si sper sa mearga. Oricum mersi pentru raspuns big grin

| K0sti a răspuns (pentru MissxD):

Minunat! Mai faci un sub-folder nou si pui acolo pozele sau ce ai de pus. Si-l copiezi doar pe ala! Doar pe celelalte le ai deja! Nu o sa le copiezi pe toate de fiecare data, cand deja sunt!

| K0sti a răspuns (pentru MissxD):

Nu ai pentru ce! Incearca si sincronizarea, dar cred ca-ti e mai simplu un copy-paste doar la ce e nou!

| MissxD explică (pentru K0sti):

Pai da (nu le voi copia pe toate de fiecare data, cand deja sunt). Am rezolvat problema happy Mersi oricum. O zi buna!