| anonim_4396 a întrebat:

Hello! as avea nevoie de un program care sa traduca un document intreg (carte tehnica cu imagini) din engleza in romana. nu stiti un asemenea program? mersi big grin

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Băi, de ce nu înţelege nimeni, că e IMPOSIBIL dpdv lingvistic ca un translator să-ţi traducă perfect din engleză în română sau invers. Pt că cuvintele pot avea sensuri multiple. Şi există şi forme verbale care se scriu la fel dar numai un OM ştie să facă diferenţa şi să traducă bine.
Translatoare engleză-română şi viceversa există nenumărate, dar niciunul nu poate fi corect în totalitate.

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

UIte aici http://translate.google.com/#ro|en|, daca nu merge descarca de aici Ace Translator de aici http://www.fileshare.ro/15278516376.2, dezarhiveaza si instaleaza! Ai parca si un serial acolo! Succes!

| Foca a răspuns:

Salut. Ia id asta. Traduce de 2 ori mai bine ca google translate si e foarte bun infobotro10 si daca vrei sa traduci engleza romana dai en-ro si introduci textul. Daca vrei romana engleza dai ro-en si textul Sper sa vina funda repede ca asta chiar mergewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Google transleite