| OnEaNdOnLy a întrebat:

Am urmatoarea problema. Pana vineri imi trebuie sa scriu un atestat despre Stonehenge si problema mea este ca am gasit ce sa scriu dar este in engleza, deaceaa am nevoie de un program cv bun care sa imi traduca tot ce scrie acolo din engleza in romana. Sau daca stiti vreun articol ceva legat despre aceste pietre...big grin dar nu cele de pe Wikipedia
Multumesc

9 răspunsuri:
| MissUnkown2 a răspuns:

Poti traduce pe Google Translate. Stiu, o sa spui : "Dar fac niste traduceri de doi bani!". Da, e adevarat, inverseaza cuvintele in propozitii, dar cuvintele luate separat sunt bine traduse. Daca ai nelamuriri asupra unor cuvinte poti sa le traduci separat.

| OnEaNdOnLy explică (pentru MissUnkown2):

Frate multumesc de raspuns dar chiar nu pot sa iau fiecare cuvant in parte deoarece trebuie sa fac pe la 15 pagini pe undeva deci asa inseamna sa iau circa 15000 de cuvinte deci o sa stau 7-8 ore numai asa...Intrebam daca exista alt program cv cu care sa traduc.

| itsoft a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Ai incercat cu ace translator?

| OnEaNdOnLy explică (pentru itsoft):

Da incercai dar si ala ma lasa maxim 20-30 de cuvinte...

| itsoft a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Da-mi mie ce vrei tu sa traduci si o sa iti traduc eu in romana tot ce doresti si ai sa vezi ca merge da-mi linkul ce vrei sa iei

| itsoft a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Ok o sa se rezolve dar va trebui sa copiezi tu de acolo traducerea exact in limba romana care o voi face eu ok am inceput deja traducerea uite id meu itsoft_2011 vb acolo

| MissUnkown2 a răspuns:

Nu ma refeream la tradus fiecare cuvant in parte, ma refeream la faptul ca s-ar putea sa gasesti 2-3 cuvinte traduse ciung in toate peginile alea. Si pe alea le poti traduce separat daca nu stii ce vrea sa spuna, intelegi?

| OnEaNdOnLy explică (pentru MissUnkown2):

Am inteles happy oricum multumesc tuturor dar am rezolvato...am luat tot ce mi-a trebuit dintr-o cartewinking