| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Care tip de telefon e mai rezisten (la cazaturi si asa ceva), iphone sau Samsung galaxy? Si bateria la care tine mai mult?

8 răspunsuri:
| GabyG a răspuns:

La cazaturi este mai rezistent Galaxy. iPhone-ul este facut din sticla si daca il scapi clar ca se sparge si o sa te coste ceva sa schimbi sticla (iPhone 5 nu este din sticla, doar 4 si 4S). Daca vrei dintre acestea doua unul rezistent la cazaturi Samsung Galaxy S4 Active ar fi o varianta. Oricum eu iti recomand Galaxy din multe puncte de vedere (o sa te "distrezi" mai mult pe el, cu air gestures, mai multe functii), in schimb iPhone-ul este bun daca iti doresti un telefon mai mic, care il tii perfect in mana. Daca vrei pentru filme/browser/camera galaxy e mai bun (din cauza rezolutiei si a ecranului mai mare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca iPhone-ul tine mai bine la baterie...
Dar in orice caz as alege iPhone-ul...

| ITMania a răspuns:

Daca joci fotbal cu el, iti iei un Nokia 1100, pe alea nu prea poti sa le strici.

Dintre cele 2, merg pe iPhone, dar doar modelel cu carcase de aluminiu.

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Samsung Galaxy-urile sunt mai rezistente la cazaturi. Ecranul lui iPhone crapa imediat. Au preturi similare la schimbarea ecranelor.

| 78buc a răspuns:

Bateria tine mai mult la Samsung insa parerea mea iPhon-ul este mai stilat si in plus numele care il poarte...

| Moniic16 a răspuns:

Eu iţi recomand Samsung Galaxywinking. Dar nici Iphone nu este un telefon prost, chiar deloc. Dar Samsung cred că este totusi mai rezistent. Asta este doar parerea mea big grin.

| Benden a răspuns:

Iphone.

| Scumpy_Diana_1995 a răspuns:

Samsung galaxy este mai bun si mai rezistent