| anonim_4396 a întrebat:

Hello guys,

Am un pc mai vechi din perioada in care eram in liceu si nu mai am timp sa il folosesc si ma gandeam sa il vand.
Ideea e ca nu mai sunt la curent cu noile componente si nu stiam cam ce pret as putea sa solicit pentru respectivul calculator.

Din cate imi amintesc, are un procesor Intel I5 4460 si o placa video gtx970 G1. 8Gb ddr3 si 1 tb hdd. Placa de baza nu mai stiu care e, nici sursa(era de 500 tho). Are o carcasa Zalman Z3Plus.
Nu are cooler din acela fancy pentru procesor, ci are cooler-ul procesorului.

Deci, cam cat ar mai valora acum?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai procesorul, second hand, este la 300 si ceva de lei. Cred ca 1000 lei poti sa ceri pe el. Ceva asemanator, fara placa video dedicata, second hand, am vazut la 700 lei. E adevarat cu 12 luni garantie.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru DracuIa):

Nu! Nu esti nesimtit ci mi se pare ca este buna contradictia cand iese ceva bun din ea. Eu l-am gasit cu circa 300 lei pe un magazin, cu garantie 12 luni, second hand. O singura data am cumprat de pe OLX si m-am ales cu o placa de baza defecta. Nu mai fac asta in veci!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru DracuIa):

Ce am vazut eu era procesor SH dar cu garantie. Uite si un calculator mai slab un pic decat al lui: https://bit.ly/3NhbY4x

| Crackman a răspuns:

500-700

| UserRo10 a răspuns:

Sincer, eu nu l-as vinde. L-as transforma in server de filme sau l-as da unei familii cu copii la scoala. Acum tu decizi ce doresti sa faci in continuare. Valoare lui este cam de 500 -600 ron

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Încearcă sa l dai cu 800-900 de lei, cam atât face

| Nuda230 a răspuns:

500 daca e perfect functional si nu are nici zgarietura