| catalinaaaaaaa21 a întrebat:

Hello! Ieri mi-am cumparat un iphone 4.Lam butonat, l-am si lasat la incarcat 6 ore pentru.formatare.Astazi am vb cu cineva prin sms si primeam sms-urile iar acum nu mai primesc nici un sms.am trimis si eu unul de pe alt telefon si tot nu merge nu il primesc.De ce? Funda mareeeeee :*sad

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

laughing mai ai dat o setare tampita, stai calma, eu am iphone 3 nu fi tristatongue
Da la configurari/setari, general, resetare, resetare toate configurarile si o sa fie la felhappy
Stai calma ca nu a patit nimic.
Papa pup:* sa nu fi trista, cand faci vreo prostie asa sa ii faci de acum si o sa fie ca atunci cand l-ai primit, dar evident raman toate aplicatile si jocurile, contactele si pozele, ce mai ai tu pe acolohappy
Papa

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

La telefoanele de ultima generatie nu mai este necesara formatatea bateriei.

| ღNameღ a răspuns:

Cu placerewinking

| catalinaaaaaaa21 explică:

Multumesc @ღNameღ a mers :*

| AzZy a răspuns:

Poate cel caruia i-ai trimis SMS-ul nu e disponibil sau nu vrea sa iti raspunda sau are telefonul inchis. Daca zcici ca nu l-ai primit nici de pe telefonul celalalt, cred ca nu are cartela in el sau are alta sau nu ai vazut tu daca ai primit sau nu mesajul pentru ca e pe siloentios. Succes.

| isauranick a răspuns:

Salut! daca esti pe Orange e posibil sa nu mai ai nr ala de la centrul de mesaje incearca sa intri la mesaje dupa la setarile mesajelor si cauta centul de mesaje sau ceva de genu si ar trebui sa ai nr. asta +40744946000 pune-l acolo, salveaza, inchide si deschide telefonul dupa incerca sa trimiti sms-uri si daca era de la asta inseamna ca ti-a fost de folos rasp. meu. Bafta! p.s. am patit si eu ca tine si asa am rezolvathappy

| dkidda a răspuns:

6 ore pentru formatarE? eu stiam ca trebuie 24 de ore de trei ori...sincer nu stiu care e problema, poate ai umblat tu la setari fara sa iti dai seama.mai bine te'ai duce la magazinul de unde l'ai cumparat si sa vorbesti cu domnii de acolo.ei sigur te pot ajuta!winking