| costi1997 a întrebat:

Am cumparat un telefon de pe flip.ro
Un iphone 11 pro.
L-am deschis, totul mergea bine, face id, se misca bine, se auzea, totul in regula.
Dupa 5-10 minute s-a stins si s-a aprins la loc, de ce? Nu stiu nici eu si dupa nu se mai auzea, nu primeam notificari, adica nu se auzea sunetul, nici macar vibratia, intram pe ceva sa ascult ceva sau sa ma uit la ceva, nu se auzea si se bloca, daca vorbeam la telefon se auzea, dar daca faceam altceva, se singea si se aprindea singur din 3 in 3 min, odata si-a revenit. Cand aveam 10 la suta mergea totul normal, se auzea, nu se mai bloca, camerele nu mai stateam sa astept la ele, totul mergea bine, dupa iar s-a repornit. L-am descarcat de tot si l-am bagat la incarcat, dupa ce l-am incarcat peste noapte tot la fel, nu stiu ce ar putea sa aiba, ca totul merge la el, dar se reporneste singur si nu mai se aude nimic, doar cand vorbesc la telefon pe normal, atat, ce ar putea avea? Va rog sa ma ajutati...
Va multumesc!
Dau fundita cine ma poate ajuta, cu orice sfat dar in legatura aceasta, rog seriozitate,
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca cu un reset.

| literallythesamebruh a răspuns:

Telefoanele de pe flip nu au o garanție că sunt perfecte, deoarece oricât de verificat tehnic ar fi el tot second-hand este. Am și eu o prietena care și-a luat un iphone x de pe flip și după câteva luni a întâmpinat probleme la display, baterie și lista poate continua. Trebuie sa fii foarte atent la ceea ce cumperi.

| TitoJacksana a răspuns:

Mai bine returneaza-l, e ceva de placa de baza